Resultat

Senaste

3/8 Uppdaterat Zams resultat


26/7  Uppdaterat Zams resultat


3/2 Uppdaterat Zams resultat

 

 

 

bloggen uppdateras utöver detta

ღ Zam är nu en Högre klass Vovve ღ

C.I.E, NO UCH, DK UCH, SK CH, Korad

Trésor de Brie Newton Fauve GI

"NEWTON"

(Multi CH Mon ami Pour Toujours Gambler x KORAD Anamma Nord Inez-Impulz)

2019

Newon har lite paus i år av olika anledningar. Bland annat så blev det väldigt mycket 2018 och sen opererade vi bort en inflamerad knöl (helt ofarlig), men de rakade ner honom så han såg ut som en portugisisk vattenhund.. nästan :D

2018

UTSTÄLLNINGAR

 

9/12 Nitra, Spoljaric Boris

(Exc 1Chkl Cert 1Bhk BIR Cacib)

 

8/12 Nitra, Robak Grzegorz

(Exc 1Chkl Cert 2Bhk R-Cacib)

SK CH

 

22/9 Eslöv, Rony Doedijns

(Exc 1Chkl Ck 1Bhk BIM)

 

2/9 Öland, Nils Molin

(Exc 1Chkl Ck 2Bhk)

 

11/8 Specialities Amsterdam, Vladimir Piskay

(Exc 3Chkl)

 

10/8 World Dog Show , Jean-Jaques Dupas

(Exc 3Chkl)

 

9/8 Benelux Winner Amsterdam, Sylvie Desserne

(Exc 3Chkl)

 

15/7 Tollarp, Roland Fors

(Exc 2Chkl Ck 2Bhk)

 

7/7 SKK Tvååker, Ruth Thompson

(Exc 1CHkl Ck 1Bhk BIR)

 

13/5  DKK Roskilde, Bo Skalin

(Exc 1Ökl Ck 1Bhk BIM Cert Cacib)

DK UCH

 

12/5  DKK Roskilde, Rod Douma

(Exc 1Ökl Ck 1Bhk BIM Cert Cacib)

C.I.E

 

5/5 SBK Åhus, Fredrik Norgren

(Exc 1Ökl Ck 2Bhk)

BRUKS

 

6/6-18 Skövde

Appell 161,25p Gk

 

 

LYDNAD

 

26/6-18 Skanör

Startklass 141p Gk

 

 

2017

UTSTÄLLNINGAR

 

4/11 DKK Herning, Jadranka Mijatovic

(Exc 1Ökl Ck 2BHK R.Cert R.Cacib)

 

6/8 Gotland Dog Show, Daly-Meehan R

(Vg 1Ökl)

 

5/8 Gotland Dog Show, Salijevic Zorica

(Exc 1Ökl Ck 1Bhkl BIR BIG2)

 

4/6 -2017 Dog Exp0 Nitra Slovakien, Cathy Delmar IE

(Exc 1Ökl Cert)

 

3/6 -2017 Dog Exp0 Nitra Slovakien, Dagmar Klein RO

(Exc 1Ökl Cert)

 

2/6 -2017  Dog Exp0 Nitra Slovakien, Marko Ljutic HR

(Exc 1Ökl Cert 1Bhkl BIR Cacib)

 

21/5 -2017 Hässleholms Int, Tomas Rohlin

(Exc 1Ökl Ck 1Bhkl Cacib BIR)

 

BRUKS

 

19/11-17 Göinge-Broby

Appell 128p Gk

 

22/10 -17 Lunds

Appell 115p Ej Gk

 

LYDNAD

 

28/7- 17 Skurup

Startklass 91p Ej Gk

 

23/7-17 Tingsryd

Startklass 138,5p Gk

 

7/7-17 Tollarp

Startklass 143p Gk

 

14/6-17 Svalöv

Startklass 146,5p Gk

2012-2016

UTSTÄLLNINGAR 2016

 

26/11 -2016 Lille Skensved, Benny Blid von Schedvin

(Exc 1Ökl Ck 3Bhkl Cert)

 

26/11 -2016 Lille Skensved, Eva Borg Liljekvist

(G)

 

19/11 -2016 Åstorps Bk, Jörgen Hindse

(Exc 1Ökl Ck 1Bhkl BIM)

 

6/11 -2016 Herning DKK, Nordisk Vinnare, June Wall

(Exc 1Ökl)

 

5/11 -2016 Herning DKK, Dansk Vinnare, Anne-Chatrine Edoff

(Exc 1Ökl Ck)

 

13/8 -2016 Ronneby Int, Pedro Sanch Delerue

(Exc 2Ökl)

 

7/8 -2016 Gotland Dog Show, Chaterine Rooney

(Exc 1Ökl Ck 1Bhkl Cacib BIR)

 

6/8 -2016 Gotland Dog Show, Joo Schepers

(Exc 1Ökl Ck 1Bhkl BIR BIG1)

 

11/6 -2016 Höganäs, Charlotte Höier

(Exc 1Ökl Ck 2Bhkl)

 

21/5 -2016 Hässleholm int, Annika Ulltveit-Moe

(Vg 1Ökl)

 

19/3 -2016 Malmö int, Martin Johansson

(Vg 2Ökl)

 

UTSTÄLLNINGAR 2015

 

4/7 -2015 Tollarps bk, Liz-Beth Liljeqvist

(Exl 1Ökl Ck 1Bhkl BIM)

 

29/3 -2015 Malmö int, Anne Chatrine Edoff

(Exl 1Ökl)

 

29/8 -2015 BiV,

(Exc 4Ökl Ck)

 

 

 

 

UTSTÄLLNINGAR 2014

 

22/11 -2014 Köge/Danmark uts1, Gunnar Nymann

(Vg 2Ökl)

 

22/11 -2014 Köge/Danmark uts2, Ole Staundskär

(Exc 2Ökl)

 

30/8 -2014 BiV, Jörgen Hindse

(Exc 4Ökl)

 

28/6 -2014 Strib/Danmark, Karl-Erik Johansson

(Vg Ukl)

 

25/1 -2014 Strib, Danmark

(Exl 1Ukl Ck 3Bhkl R-cert)

 

 

UTSTÄLLNINGAR 2013

 

16/11 -2013 Åstorp,

(Exc 2Junkl)

 

7/9 -2013 BiV,

(Exc 2Junkl)

 

25/8 -2013 Skurups Bk,  Ann-Marie Maeland

(Exc 1Junkl Ck 1Bhkl BIM)

 

17/8 -2013 Bjuvs Bk, Bo Wiberg

(Vg 2Junkl)

 

10/8 -2013 Ronneby Int, John Wauber

(Exc 1Junkl Ck 2Bhkl)

 

12/7 -2013 Tvååker Int, Arne Foss

(Exc 1Junkl Ck 1Bhkl BIM)

 

1/5 -2013 Smålandsstenar Bk, Åke Cronander

(Exc 1Junkl)

 

29/3 -2013 Moheda inoff, Christina Von Krusenstjerna

(1 Vkl, Hp BIR-Valp)

 

24/3 -2013 Malmö Int, Igor Selimovic

(1 Vkl, Hp BIR-Valp)

 

2/3 -2013 Qpoolen, John-John Johnsson

(2 Vkl, Hp)

 

 

UTSTÄLLNINGAR 2012

 

26/12 -2012 Moheda

(2 Vkl, Hp)

 

24/11 -2012 Åstorp

(2 Vkl)